24.08.2024 – Szkaradkowo po wielkim remoncie

  • Kochane krasnoludki, drodzy mieszkańcy Szkaradkowa! Szanowni przybyli Goście. Witam wszystkich serdecznie. W szczególności witam mojego najwierniejszego przyjaciela, który towarzyszy mi od trzeciego roku moich studiów, a więc od ponad pół wieku. Jest nim misio Misza.

Misza nie z jednej studni wodę pił i nie z jednego pieca chleb jadł. Wiele w swoim długim życiu przeżył i bardzo wiele widział. Ale nigdy nie widział króla. Obiecałam mu, że kiedyś zobaczy go na własne oczy. Dlatego na dzisiejszym spotkaniu w Szkaradkowie jest wyjątkowym gościem. Jeszcze raz wszystkich witam bardzo serdecznie… Dzień dobry!!!

  • Dzień dobry!!!!
  • Wakacje. Góry, morza, oceany, plaże, wycieczki , podróże , muzea, spotkania rodzinne … – można wiele miejsc wymieniać o których marzymy, gdy nadchodzą wakacje. Cieszymy się, gdy nasze marzenia się spełniają. Bywa jednak, że ich realizację musimy odłożyć w czasie, bowiem inne ważne sprawy staną nam na drodze i są one ważniejsze nawet od naszych marzeń….
    Szkaradkowo w tym roku wakacji nie zaplanowało, bowiem planowany był remont domków. Wszystkie krasnoludki (od najmłodszych do najstarszych) miały wyznaczone zadania do wykonania. Dzięki ich zaangażowaniu, ich ogromnej pomocy remont został zakończony przed terminem. Jako opiekunka i patronka Szkaradkowa stwierdzam, że szkaradkowa społeczność wykazała się ogromnym zaangażowaniem w realizacji tak ważnego zadania, jakim był remont domków, schodów, ogrodzenia itd. Jestem bardzo dumna, że wszystko co zostało zaplanowane zostało zrealizowane, dopięte na ostatni guzik i na dodatek zakończone przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Jak zapewne wszystkim wiadomo, wakacje w Szkaradkowie rozpoczynają się pierwszym dniem lata, a kończą się ostatnim dniem lata (czyli 22 września).

Krasnoludki mają więc jeszcze wakacje. Może Pan Profesor (w nagrodę) jeszcze coś krasnoludkom zorganizuje.

Szanowni zaproszeni goście!
Szkaradkowo – to wyjątkowe miejsce. Nie ma takiego drugiego na świecie. Nie znajdziecie go w internecie, ani na żadnych mapach, ani w książkach, ani na obrazkach. Szkaradkowo jest jedno. I ono jest nasze. Szkaradkowo – to wyjątkowa społeczność. To społeczność, która wypracowała sobie status państwa / minipaństewka.

Po 1. Szkaradkowo posiada wyznaczone terytorium, które jest zagwarantowane wieczystą dzierżawą.
Po 2. Szkaradkowo posiada własną flagę. Jest ona koloru niebieskiego . Kolor niebieski jest symbolem nieba, symbolem trwania, stałości i wierności. Flaga jest obszyta koronką koloru kremowego. Kolor kremowy jest kolorem neutralnym. Oznacza sympatię i szacunek dla każdego. Koronka symbolizuje piękno, delikatność i wrażliwość, ale także precyzję i cierpliwość.
Po 3. Szkaradkowo posiada własne godło. Jest nim wizerunek skrzata. Według „Baśni o skrzacie” (mojego autorstwa), lata temu, pojawił się w domu mojego prapradziada skrzat, poszukujący dla siebie dachu nad głową po śmierci swojego poprzedniego gospodarza. Skrzat miał na głowie czapkę czerwoną z białym pomponem. My w Polsce skrzaty nazywamy krasnalami, krasnalkami, krasnoludkami. Krasnoludkowe czapki symbolizującą barwy polskie. Krasnal, przychodząc do czyjegoś domu, przynosi ze sobą szczęście całej rodzinie, bezpieczeństwo domowników i dobrobyt całej rodziny.
Po 4. Szkaradkowo posiada własny herb. Jest nim drewniana prostokątna tarcza koloru czekoladowego z godłem. Kolor czekoladowy – najsmaczniejszy kolor świata, pogłębia poczucie bezpieczeństwa i stabilności.
Po 5. Szkaradkowo posiada własny hymn zaczynający słowami: „My jesteśmy krasnoludki, wąsy mamy, mamy bródki, każdy czapkę ma na głowie i mieszkamy w Szkaradkowie”. Film z hymnem w wykonaniu krasnoludków jest nagrany i jest na moim kanale na YT. Po 6. Walutą jaką posługuje się Szkaradkowo jest złoty (PLN)
Po 7. Szkaradkowo zawarło wieczystą unię celną i unię personalną z Koperkowem, gwarantujace bezpieczeństwo jego mieszkańcom a także wszystkim przebywającym na jego terytorium. Patronat nad Szkaradkowem i Koperkowem sprawuje dzierżawca działki 223 (aktualnie patronat należy do mnie).

Szanowni uczestnicy dzisiejszego spotkania!
Dzisiaj chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że Szkaradkowo to wyjątkowe miejsce, to wyjątkowe minipaństewko. Jako jego patronka uważam, że zasługuje na status królestwa. Czy Wy również tak uważacie?

  • Taaak!!!
  • Wobec tego trzeba wybrać króla…. Wybieramy króla?
  • Wybieramy!!!
  • No to wybierajmy! Udział w wyborach może wziąć każdy, kto zechce. W kwestii formalnej: należy powołać dwie komisje: „skrutacyjną” i „wyborczą”. Pozwolicie, że „komisją skrutacyjną” (czyli komisją, która liczy głosy) będę ja ze Stasiem.
    Natomiast do „komisji wyborczej” zapraszam Olę i Anię. Czy wszyscy zgadzają się na tak powołane komisje?
  • Taaak!
  • „Komisja wyborcza” będzie spisywać kandydatów na króla. Po zakończeniu zgłoszeń, „komisja wyborcza” przedstawi listę kandydatów i zarządzi głosowanie na każdego kandydata osobno. Każdy ma prawo do zgłoszenia jednego kandydata. Wskazane jest uzasadnienie proponowanej kandydatury. Głosować zaś można na kilku zgłoszonych kandydatów, nie tylko na jednego. Bardzo proszę o zgłaszanie do komisji wyborczej kandydatur na króla Szkaradkowa. **************************************************************************
  • Przystępujemy do wyborów. Głosujemy przez podniesienie ręki, zaś „komisja skrutacyjna” liczy głosy.

Kto głosuje na 1 – na Kwiatuszka ?

Kto głosuje na 2 – na królika w żółtej czapce?

Kto głosuje na 3 – na króliczka w czapce różowej?

Kto głosuje na 4 – na Latarnika?

Kto głosuje na 5 – na Różyczkę?

Kto głosuje na 6 – na Muchomorka?

Kto głosuję na 7 – na Motylka?

Kto głosuje na 8 – na Konewkę?

Kto głosuje na 9 – na Kosmitę?

  • Jako „komisja skrutacyjna” stwierdzam, że wybory były przeprowadzone prawidłowo.

Najwięcej głosów otrzymał Kosmita.
Królem – elektem został wybrany krasnal Kosmita.

Gratuluję królowi – elektowi.

  • Kochane krasnoludki! Jakie imię chcielibyście, aby przyjął król naszego Szkaradkowa? Ja proponuję imię Karol. Czy zgadzacie się, aby król – elekt przyjął imię Karol?
  • Taaak!.
  • Królu – elekcie! Czy zgodzisz się przyjąć imię Karol?
  • Tak.
  • Kochane krasnoludki! Zanim zostanie dokonany akt koronacyjny, bardzo proszę „komisję wyborczą” o przyniesienie tronu dla króla, czerwonego dywanu, szaty królewskiej i insygniów władzy: koronę, berło i jabłko.
  • KRÓLU KAROLU! … OTO KRÓLEWSKI TRON.

Tron symbolizuje siedzibę, panowanie, władzę. Takim szczególnym tronem, wyjątkowym, jest Niebo – siedziba bogów. Tron symbolizuje wyniosłość, potęgę i sławę. Symbolizuje również sprawiedliwość, pokutę, a także śmierć.

Tron naszego króla jest koloru zielonego. Nasza Ziemia jest pokryta roślinnością i my widzimy ją w kolorze zielonym. Chcemy, aby król Szkaradkowa twardo stąpał po ziemi. Żeby zmieniał rzeczywistość tak, aby spełniały się nasze marzenia.

  • KRÓLU KAROLU … OTO KRÓLEWSKI DYWAN.

Czerwony dywan to nieodłączny elkement królewskich ceremonii. Rozłożenie go symbolizuje, że za chwilę wydarzy się coś bardzo ważnego, coś – co może odbić się echem na całym świecie.

Dzisiaj ty, królu, stoisz na czerwonym dywanie. Każ go rozwijać jak najczęściej – na chwałę naszego królestwa.

  • KRÓLU KAROLU! … OTO SZATA KRÓLEWSKA.

Szata królewska jest symbolem służby. Symbolizuje także harmonijne, bezpieczne i szczęśliwe życie.

Czerwony kolor, królu, dodaje sił i odwagi. Miej tę szatę na sobie w każdej potrzebie.

  • KRÓLU KAROLU! … OTO KRÓLEWSKA KORONA.

Korona królewska to jeden z trzech symboli władzy. Korona symbolizuje także nagrodę. W dawnych czasach nakładano zwycięzcy wieniec na przykład z liści laurowych.

Oto twoja korona. Noś ją, królu, z godnością.

  • KRÓLU KAROLU! … OTO KRÓLEWSKIE JABŁKO.

Jałko królewskie przypomina kształtem kulę ziemską. Symbolizuje ziemię i gwiazdy, początek i koniec, życie i śmierć, wieczność i nieśmiertelność.

Oto twoje jabłko, królu – symbol władzy nad całym światem. Bądź władcą odpowiedzialnym.

  • KRÓLU KAROLU!… TO KRÓLEWSKIE BERŁO.

Berło królewskie jako jedno z insygniów władzy królewskiej zastąpiło miecz. Berło jest symbolem rządów sprawiedliwych. Ma ono przypominać władzy, że jego obowiązkiem jest karać niegodziwych, wskazywać drogę błądzącym i podawać rękę upadłym. Głowica berła symbolizuje kulę ziemską.

Kula ziemska widziana z kosmosu ma kolor niebieski, gdyż 75% jej powierzchni pokrywają ją wody. Dlatego też głowica berła naszego króla ma również kolor niebieski. Ozdabiają ją diamenty, które jak gwiazdy rozjaśniają niebo ciemną nocą. Pasowanie kogoś berłem jest wielkim wydarzeniem w jego życiu, jest uhonorowaniem, wyróżnieniem, nadaniem godności …

  • Królu Karolu!… Zanim otrzymasz królewskie berło i zasiądziesz na królewskim tronie musisz nam odpowiedzieć na trzy pytania.

Oto pierwsze pytanie. Królu Karolu! Czy będziesz podawać rękę upadłym?

  • BĘDĘ

Oto drugie pytanie. Królu Karolu! Czy będziesz wskazywać drogę błądzącym?

  • BĘDĘ
  • Oto trzecie pytanie. Królu Karolu! Czy będziesz karać niegodziwych ?
  • BĘDĘ
  • Królu Karolu! Wierzymy, że będziesz sprawiedliwym władcą Szkaradkowa. Oto twoje berło.
  • WIWAT KRÓL!… WIWAT!!!
  • WIWAT, WIWAT, WIWAT!!!
  • Teraz bardzo proszę króla o zajęcie tronu.
  • Kochane krasnoludki. Drodzy mieszkańcy Szkaradkowa. Szanowni zaproszeni goście. Mamy króla!

Od dzisiaj, czyli od 24 sierpnia 2024 roku Szkaradkowo jest królestwem. Od dzisiaj Szkaradkowem będzie rządził Król Karol. Jednak zanim rozpocznie swoje rządy musi jeszcze opracować królewską konstytucję , którą przedstawi swoim poddanym pod głosowanie. Musi także wybić królewską pieczęć. Czeka więc go dużo pracy. Oczywiście jako patronka Królestwa Szkaradkowo będę nadal czuwała nad bezpieczeństwem jego mieszkańców. Będę także pomagała królowi w jego codziennych obowiązkach. Myślę też, że oprócz mnie będzie jeszcze więcej chętnych do pomocy królowi.

  • Bardzo dziękuję wszystkim za dzisiejsze spotkanie i za pomoc w jego zorganizowaniu. Zanim zaproszę na dalszą część naszej dzisiejszej uroczystości zadam jeszcze jedno ostatnie pytanie:

Kto wie jakie słodycze najbardziej lubią krasnoludki?

  • Trufle!!!!!!
  • I jest to prawidłowa odpowiedź. Zapraszam wszystkich do Supersamu „Miodek” na trufle i do okrągłego stołu na słodki poczęstunek.