header image
Start arrow Zdania o SZUFLADZIE arrow Mój Radom - Miejska Gazeta Internetowa
Poezja z "Szuflady"  
05.12.2006.  

Image
Stanisław Borecki czytał swe wiersze na spotkaniu z członkami Klubu Poezji Nie-Odkrytej "Szuflada" w klubie "Igrek" SM Budowlani. Część utworów prezentował grając na gitarze.

Wiersze - refleksyjne, skłaniające do jesiennej zadumy, a także nawiązujące do postaci papieża Jana Pawła II  bardzo spodobały się osobom, które same próbują swych sił w poezji.

- Może do nas przyjść każdy, kto próbuje pisać - zapewnia opiekująca się klubem Walentyna Pawelec. Sama jest poetką, autorką tomików dla dorosłych i dzieci. - Nie ma tu wysokich progów. Nie trzeba szczególnej odwagi, by okazać swoje utwory, bo nikt tu nikogo nie wyśmieje, nie odrzuci. Nikt się zatem nie krępuje - dodaje pani Walentyna.

Image
Trzon klubu (około 40 artystów-amatorów) stanowią osoby starsze, ale bywają i  nastolatki, jak 14-letnia Maja, czy 17 letnia Magda. Do „Igreka” i „Szuflady” przyjeżdżają miłośnicy poezji z całego miasta, a nawet spoza Radomia. - przygotowujemy się do wydania naszego czwartego tomiku, ukaże się w styczniu - wyjaśnia Walentyna Pawelec. Klubowicze sami sponsorują kolejne tomiki, choć wspomaga ich także Spółdzielnia Budowlani.

Red. Bozena Dobrzyńska

Czwarty zeszyt z "Szuflady"      
26.01.2007.     
 
Czwarty już zeszyt z wierszami członków Koła Poezji Nie-Odkrytej „Szuflada” ukazał się dzięki pasjonatom i sympatykom. Ta okoliczność oraz czwarta rocznica istnienia była okazją do kolejnego spotkania w gronie przyjaciół. 
 
 Image
Koło ma wielu sympatyków

  Do klubu  „Igrek” Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani, która przygarnęła poetów-amatorów przybyło kilkadziesiąt osób. Większość bywa na comiesięcznych spotkaniach klubu, podczas których nie brakuje ciekawych gości ze świata kultury. Klubowicze mieli więc okazję poznać m.in.muzyka Roberta Grudnia, aktorkę Danutę Dolecką, dziennikarkę Krystynę Kasińską, Beatę Domaszewicz ze Stowarzyszenia „Rwańska 7”, poetkę Barbarę Wojdan. 
 
Image

Wiersze czyta Halina Banaszkiewicz
 
- Odnosimy liczne sukcesy – przypomniała opiekunka  i główny „motor napędowy” „Szuflady” Walentyna Pawelec. -  Członkowie klubu otrzymali wyróżnienia w konkursie organizowanym przez Resursę na fraszkę o Radomiu, a Elżbieta Maj ten konkurs wygrała. Z kolei wspomnienie Zofii Barszcz o papieżu znalazło się w publikacji wydanej przez „Gazetę Wyborczą”. 
 
Image

Pani Walentyna czuwa nad "Szufladą" 

W najnowszym zeszycie poetyckim pt. „Poezja lustrem duszy” znalazły się utwory 15 autorów. Wiersze te zresztą można także przeczytać na stronie „Szuflady” pod adresem www.pawelec.wala.prv.pl 
Red. Bożena Dobrzyńska

 
21 Marca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Filemon,
Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
KAMIENIE
kamienie
pamiętają
nieustannie
przemawiają


.....WWW.....
Stronę założono 31.01.2006r.
Licznik odwiedzin
2163393
Ostatnio opublikowane
DRODZY CZYTELNICY
Z wielką radością
przyjmę każdą informację
o wykorzystaniu moich tekstów.

Zainteresowanych
nowościami na stronie
chętnie powiadomię.