header image
Start arrow Zdania o SZUFLADZIE arrow WIESŁAWA DIDYK

Wiesława Didyk

W jednej ze starszych dzielnic Radomia – Planty w zasobach SM „Budowlani” w klubie „Igrek” znalazło sobie miejsce stałych spotkań Koło Poezji Nie-odkrytej „Szuflada”. Dwie marzycielki panie Walentyna Pawelec i Wiesława Didyk po wielu przemyśleniach zdecydowały na otwarcie koła dla osób piszących „do szuflady”.

W każdym miesiącu inny poeta ma wieczór autorski. Poezja jest ozdabiana muzyką i pieśnią. Również okolicznościowe wiersze są czytane przez inne osoby. Dla przypomnienia są czytane utwory klasyków np. Jana Pawła  II, ks. Jana Twardowskiego , Mariana Hemara i innych. Spotkania odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Jak bardzo takie spotkania były potrzebne świadczy fakt, iż w okresie 3-letniej działalności koła ilość słuchaczy wzrasta, a średnia frekwencja wynosi ponad 50 osób.
W tym okresie wydano przez oficynę wydawniczą „Placówka” 3 zeszyty z wierszami uczestników koła:
„Płynie poezja”, „Almanach pamięci Jana Pawła II” i „Poezja to młodości chwila”.
Koło „Szuflada” sprawuje również pieczę nad konkursami plastycznymi dla dzieci. Dzieci ilustrują baśnie pani Walentyny Pawelec. Konkursy odbywają się 2 razy w roku ( na Dzień Dziecka i „mikołajki”). W konkursach bierze udział ponad 100 dzieci ( z Radomia – głównie z Plant i Wośnik, a nawet z okolic). Przychodzą z rodzicami, dziadkami, opiekunami i nauczycielami.
17 Stycznia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Antoni, Jan,
Rościsław
Do końca roku zostało 349 dni.
Najnowsze
kamienie
pamiętają
nieustannie
przemawiają


.....WWW.....
Stronę założono 31.01.2006r.
Ostatnio opublikowane
DRODZY CZYTELNICY
Z wielką radością
przyjmę każdą informację
o wykorzystaniu moich tekstów.

Zainteresowanych
nowościami na stronie
chętnie powiadomię.