Deprecated: Function split() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/includes/mambo.php on line 861

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/includes/mambo.php:861) in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/index.php on line 214

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/includes/mambo.php:861) in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/index.php on line 215

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/includes/mambo.php:861) in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/index.php on line 216

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/includes/mambo.php:861) in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/index.php on line 217

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/includes/mambo.php:861) in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/index.php on line 218
Strona domowa Walentyny Pawelec - Sprawozdanie - 2005r.
header image
WALENTYNA PAWELEC
Start Start
Szukaj
Aktualności
Kontakt

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/modules/mod_mainmenu.php on line 33
Znajdź mnie na Facebook'u
BLOGOWNIA

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/modules/mod_mainmenu.php on line 33
NASZA KLASA
Linki
WALA WALKA WALENTYNA
Korzenie

Deprecated: Function split() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/modules/mod_mainmenu.php on line 29
Biogram Walentyny Pawelec

Deprecated: Function split() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/modules/mod_mainmenu.php on line 29
Tomiki
Bajki
Baśnie
Opowiadania
Scenariusze
Listy
Aforyzmy
Wiersze różne
Publikacje
Mass media
Spotkania z czytelnikami
Spotkania z szachistami
Różności
Smacznego

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/modules/mod_mainmenu.php on line 33
Blog Walentyny Pawelec

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/modules/mod_mainmenu.php on line 33
W Koperkowie - blog

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/modules/mod_mainmenu.php on line 33
Wszystko To Radom - blog

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/modules/mod_mainmenu.php on line 33
Fiona- blog

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/modules/mod_mainmenu.php on line 33
W Sobótkowie - blog
Dlaczego ja
Pawelec
ŻELEWSZE
Zdjęcia z albumu
Matczyzna
Ekopunkt
Perełka
Ja
Wędrówki
Godów - Ziemia Obiecana
IRKA

Deprecated: Function split() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/modules/mod_mainmenu.php on line 29
Biogram Ireny Szypulskiej
A wiersz jest namiastką
Miłość i cierpienie
Irena
KOŁO POEZJI "SZUFLADA"
Aktualności SZUFLADY
Regulamin SZUFLADY
Goście SZUFLADY
Zdania o SZUFLADZIE
SZUFLADA na Jubileusz 50
Płynie poezja
Almanach pamięci JP II
Poezja to młodości chwila
Poezja lustrem duszy
Poezja na obłokach marzeń
Poezja jaskółką słów
Wiersze-barwne motyle
Wiersze-przyjaciele nocy
Wiersze na barwach tęczy
Wiersze kołysane wiatrem
SZUFLADOWY MODLITEWN.
Ja - kobieta
Nasi mężczyźni
Moja Nadzieja
Rodzinny Ogród Działkowy GODÓW 2
Informacje o OGRODZIE
Kronika OGRODU
Aktualności OGRODU
Zdjęcia z OGRODU
NA GODOWSKĄ NUTĘ

Deprecated: Function split() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/modules/mod_mainmenu.php on line 29
KARTY KALENDARZA

Deprecated: Function split() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/modules/mod_mainmenu.php on line 29
268

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/includes/pathway.php on line 230

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/includes/pathway.php on line 230

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/includes/pathway.php on line 263
Start arrow Aktualności SZUFLADY arrow Sprawozdanie - 2005r.

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/mambots/content/mosemailcloak.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/mambots/content/mosemailcloak.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/mambots/content/mosemailcloak.php on line 65
Sprawozdanie - 2005r.

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/includes/mambo.php on line 2536

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/mn2oq7/domains/walentyna-pawelec.radom.pl/public_html/includes/mambo.php on line 2536
Sprawozdanie roczne - 2005 rok.
 
Koło Poezji Nie - Odkrytej "Szuflada" założone przez Klub Osiedlowy "Igrek" działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Budowlani" w Radomiu rozpoczęło działalność 6.01.2003r.
Opracowane przeze mnie sprawozdanie przedstawia w skrócie trzeci rok działalności koła.
 
Od założenia koła odbyło się     -  30 spotkań
                            w 2005 roku     -  10 spotkań.
"Szufladę" odwiedziło 
    od założenia koła czyli  w ciągu 3 lat  - 235 osób
                          w tym w 2005 roku  - 142 osoby
Średnia obecność:
                                      w 2003 roku - 20 osób
                                      w 2004 roku - 40 osób
                                      w 2005 roku – 45 osób
                                                  
W 2005 roku w co najmniej 8 spotkaniach udział wzięło 16 osób.
Alfabetycznie są to:
Didyk Wiesława, Dyduch Lucyna, Fatek Halina, Głowacka Wieńczysława, Kalek Zofia, Łoboda Leokadia, Miernik Joanna, Misiewicz Elżbieta, Mitukiewicz Lucyna, Nowak Alicja, Paluch Anna, Pawelec Walentyna, Piszczek Maria, Reymond Wanda, Suwała Stefan, Wodzyńska-Bujak Jadwiga
W ubiegłym roku także 16 osób stanowiło czołówkę uczestników koła, z tym że w ubiegłym roku do czołówki zaliczyłam  osoby z obecnością na co najmniej 7 spotkaniach. W 2005 roku podniosłam „poprzeczkę”  na minimum 8 spotkań. 
 
Koło realizowało swój cel statutowy poprzez propagowanie i promowanie lokalnej twórczości w szczególności  amatorskiej w dziedzinie poezji.
W comiesięcznych spotkaniach  w 2005 roku swój dorobek twórczy przedstawili goście specjalni:
w lutym  - pan Czesław Banaszczyk
w marcu – pani Halina Banaszkiewicz
kwietniowe spotkanie było poświęcone pamięci Jana Pawła II
w maju – panowie  Jacek Kowalczewski i Bogdan Czerski
w czerwcu - pani Agnieszka Dłużyńska
we wrześniu - pani Elżbieta Grabosz
w październiku – pan Stefan Suwała
w listopadzie – pan Jan Kiraga
w grudniu – pani Marzena Radzikowska
 
Swoją wiersze  przedstawiali w 2005 roku także:
Stanisław Borecki, Maria, Baćmaga,  Zofia Barszcz, Janina Godleska, Jan Kiraga, Jacek Kowalczewski, Tadeusz Sałek, Magdalena Fajkowska, Jadwiga Wodzyńska-Bujak, Marianna Rozesłaniec, Marzena Radzikowska, Wiesława Didyk, i Asia Kozłowska (jej wiersze przedstawiła babcia)
 
 
Jak  wspomniałam, w miesiącu wrześniu gościem specjalnym zaproszonym przez koło za pośrednictwem pani Lucyny Mitukiewicz,  była jej kuzynka, światowej sławy  czołowa polska aforystka,  pani Elżbieta Grabosz. Poetka promowała w szczególności „Wielką Księgę Myśli Polskiej”. Pani Elżbieta Grabosz była związana z radomską grupą poetycką „Łuczywo”. Publikowała także na łamach  „Słowa Ludu”. Gościć tak znaczącą polską poetkę i aforystkę  było dla Koła Poezji Nie-Odkrytej „Szuflada” wielkim zaszczytem. Obecnie pani Elżbieta Grabosz mieszka w Warszawie. Na pamiątkę pobytu poetka podarowała „Szufladzie” do dyspozycji  swoje tomiki. 
Również szczególnie ważnym wydarzeniem z comiesięcznych spotkań był program Jacka Kowalczewskiegi i Bogdana Czerskiego, którzy na spotkaniu majowym przedstawili swoje „Radomskie trzy po trzy”. Pan Jacek Kowalczewski w 2005 roku był organizatorem  spotkań z  poezją w „Bibliotece” im. Piłsudskich. 
Odmienny charakter od dotychczasowych spotkań miało spotkanie z panią Haliną Banaszkiewicz. Poetka oprócz swojej twórczości zapoznała słuchaczy z kulturą Egiptu, gdzie przebywała na zaproszenie tam pracującego syna. Na tym spotkaniu można było obejrzeć ciekawe egipskie eksponaty: koran , fajkę wodną, , naszyjnik z suszonych owoców drzewa sandałowego, figurki i pudełka.
 
Spotkania koła w 2005 roku  uświetnili swoją muzyką: pan Robert Grudzień -  światowej sławy organista i  organizator Międzynarodowego  Festiwalu  Muzyki Organowej  w Radomiu; także znany radomski duet ”CK”: Pan Jacek Kowalczewski – baryton  i pan Bogdan Czerski – fortepian,  oraz stały uczestnik „szufladowych” spotkań - pan   Stanisław Borecki,
Ponadto ze swoją twórczością artystyczną zapoznali : pan Marian Milewski wystawiając obrazy oraz Iwona Smolaga – hafty krzyżykowe.
 
Czynny udział w spotkaniach koła poprzez czytanie,  recytację lub  udział w dyskusji wzięli: Wiesława Didyk,   Ewa Ways, Wanda Słowińsk
 
Koło Poezji Nie-Odkrytej "Szuflada" odwiedził także św. Mikołaj.
 
W 2005 roku spotkania Koła Poezji Nie-Odkrytej "Szuflada" prowadziły panie: Wiesława Didyk i Walentyna Pawelec.
 Spotkania protokołowali:  Walentyna Pawelec, Teresa Nosowska,  Maria Michałek, Stanisław Borecki, Halina Banaszkiewicz, Tadeusz Sałek.
 
Koło Poezji Nie-Odkrytej "Szuflada" dokumentowało swoją działalność poprzez:
1. sporządzanie sprawozdań z comiesięcznych spotkań koła
2. wręczanie dyplomów uczestnictwa gościom specjalnym spotkań
3. prowadzeniem "Księgi Gości"
4. prowadzeniem zeszytu pt. "Fraszki".
5. Dokumentację szczególną stanowią „ Wiersze z Szuflady” drukowane przez tygodnik „ 7 Dni”. Wiersze te pochodzą z pierwszego alamanachu koła pt.  „Płynie poezja”.  Są to wiersze następujących autorów: Maria Alicja Baćmaga, Czesław Banaszczyk, Halina Banaszkiewicz, Zofia Burtka, Jadwiga Wodzyńska- Bujak, Stanisław Borecki, Tadeusz Sałek.
6. Największą dokumentację działalności koła stanowią  zeszyty – almanachy  poetyckie. W 2005 roku koło wydało 2 almanachy: 
almanach  okolicznościowy  poświęcony pamięci Ojca Świętego pt.” „ w sobotę 2  kwietnia 2005 roku 37 minut po godzinie 21”.
Zeszyt zawiera 20 wierszy  11 autorów: Czesław Banaszczyk, Stanisław Borecki,  Jadwiga Wodzyńska-Bujak, Wiesława Zofia Didyk, Magdalena Fajkowska, Andrzej Heszen, Jacek Kowalczewski, Walentyna Pawelec, Stanisław Piotrowski, Marianna Rozesłaniec, Stefan Suwała.
W almanachu zamieszczono grafikę utalentowanej 17-letniej  uczennicy IV Liceum Ogólnokształcącego, biorącej czynny udział w działalności klubu, Joanny Kłuś;
i drugi almanach pt. „poezja to młodości chwila".   Zawiera on 35   wierszy  12   autorów:

 
Czesław Banaszczyk, Zofia Barszcz, Stanisław Borecki, Wiesława Didyk, Jan Kiraga, Jacek Kowalczewski, Walentyna Pawelec, Marzena Radzikowska, Marianna Rozesłaniec, Tadeusz Sałek, Stefan Suwała, Jadwiga Wodzyńska Bujak.

Wstęp do almanachu napisała Wiesława Didyk.
Obydwa almanachy  komputerowo zostały  opracowany przez Walentynę Pawelec i wydane poprzez jej  wydawnictwo  P.W. "Placówka" w Radomiu.
 
O działalności koła i jego członków pisała także radomska prasa: tygodnik  „7 Dni”, dzienniki  „Echo Dnia”, „Gazeta Wyborcza”, „Słowo Ludu” i „Życie Warszawy – Wydanie Radomskie”, także tygodnik katolicki „AVE”.
Ponadto odnotowano sukcesy członków koła:  Pani Zofia Burtka otrzymała dyplom uznania od Związku Emerytów i Rencistów oraz nagrodę MON za I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenek Patriotycznych Warka 2005 w kategorii „Pieśni a capella solo”. Panowie Jacek Kowalczewski i Stanisław Borecki zostali wyróżnieni w „Konkursie na fraszkę o Radomiu”, którego organizatorem była Resursa Obywatelska. Pani Jadwiga Wodzyńska-Bujak otrzymała w dorocznym konkursie klubu „Żar” wyróżnienie (wczasu i warsztaty literackie w Szczyrku) za otwory o Janie Kochanowskim, z Centrum Kultury w Kielcach „W biesiadzie wigilijnej” – dyplom za całokształt pracy twórczej i dyplom za recytację, była także współorganizatorką koncertu i wieczoru z poezją z okazji Dnia Papieskiego w nowym kościele w Pionkach. Również została nagrodzona najmłodsza poetka naszego koła – Magda Fajkowska. Zdobyła II nagrodę w konkursie na wiersz ekologiczny.
Konkurs organizował MDK Radom.Wiersze Wiesławy Didyk tytułem wyróżnienia otwierają almanach poetycki zatytułowany „Pasterz na barce miłości wydany przez Oficynę Wydawniczą TAD-AD w Jastrzębiu Zdroju i wysłane do Biblioteki Watykańskiej.
Jacek Kowalczewski otrzymał nagrodę im. Jana Kochanowskiego za „Ochronę Środowiska Kulturowego Człowieka”. Walentyna Pawelec wydała „Baśń o woju Radomirze” promującą grę w szachy i promującą nasze miasto Radom. Ponadto w 2005 roku odbyły się kolejne 2 konkursy plastyczne organizowane przez Klub Igrek na ilustrację baśni Walentyny Pawelec. W ilustrowaniu baśni biorą udział dzieci głównie z osiedla Planty i  Wośniki (czyli z terenu działania Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani”, ale także dzieci z miasta i podradomskich wsi (Cerekiew, Gulin). 
Zapewne były i inne sukcesy. Może dowiemy się o nich w trakcie dyskusji. Zapraszam.
.
W 2005 roku członkowie koła  współpracowali: z: Grupą Literacką „Łuczywo”, z Resursą Obywatelską, z  Klubem  Niewidomych "Żar" w Warszawie, z Centrum Kultury Niepełnosprawnych w Kielcach ...a także z poetami   z  Konfraterni Poetyckiej "Biesiada" w Piastowie.
 
Nad statutową działalnością Koła Poezji Nie-Odkrytej "Szuflada" czuwał Spółdzielczy Klub Seniora przy Klubie "Igrek" . Klub Seniora dbał także o atmosferę spotkań.
Nad sprawami organizacyjnymi Koła Poezji Nie- Odkrytej "Szuflada" czuwało kierownictwo Klubu "Igrek": kierowniczka - pani mgr Zofia Filipowska i zastępczyni - pani Iza Krajewska.
Nad całokształtem czuwał Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Budowlani" - pan mgr inż.  Marek Kraszewski.
 
Stwierdza się, że działalność Koła Poezji Nie-Odkrytej "Szuflada" była prowadzona zgodnie ze statutem koła i dobrze zasłużyła się na rzecz lokalnej twórczości.
 
 
Sprawozdanie roczne wykonała i przedstawiła Walentyna Pawelec.
 
Radom, 31 grudnia 2005r. 
23 Maja 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Budziwoj,
Dezyderiusz,
Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan,
Leontyna, Michał,
Symeon
Do końca roku zostało 223 dni.
KAMIENIE
kamienie
pamiętają
nieustannie
przemawiają


.....WWW.....
Stronę założono 31.01.2006r.
Licznik odwiedzin
2276589
Ostatnio opublikowane
DRODZY CZYTELNICY
Z wielką radością
przyjmę każdą informację
o wykorzystaniu moich tekstów.

Zainteresowanych
nowościami na stronie
chętnie powiadomię.