header image
Start arrow Irena arrow O Irenie Szypulskiej
 
 
Irena Szypulska (28.04.1951 – 26.08.2002)
 
Irena Szypulska z domu Wierbińska urodziła się w Zalewszu nad Bugiem koło Kodnia.
Wiersze pisała od lat szkolnych. Zadebiutowała jako studentka w Akademii Rolniczej w Warszawie, w konkursie pt. „Moje pozanaukowe hobby”. Zaistniała w almanachu konkursowym pt. „Sztuka chodzenia” zorganizowanym przez „Radio dla Ciebie” w 1998 roku.  Była laureatką VIII Piastowskiej Biesiady Poetyckiej w 2001 roku. Wydała dwa tomiki wierszy. Pierwszy tomik pt. „A wiersz jest namiastką życia” wydała razem z córką – Małgorzatą Szypulską  w 2000 roku. Drugi tomik pt. „Miłość i cierpienie” wydała na kilka dni przed śmiercią.
Irena Szypulska była związana z Konfraternią Poetycką  „Biesiada” w Piastowie. Żyła jej sukcesami i troskami. W niej odnalazła spokój na poplątane chorobą życie.  
Irena Szypulska brała również udział w wielu konkursach kulinarnych. Wielokrotnie była w nich wyróżniana. Pracowała nad własną książkę kucharską.
Wychowała dwoje dzieci: Michała i Małgorzatę.  Swoje życie poświęciła rodzinie. Fascynowała ją muzyka, literatura i sztuka. Kochała naturę. Wychowana na wsi, poprzez pracę na swojej działce do ostatnich dni,  okazywała  dla niej wielki szacunek. Poezja Ireny Szypulskiej to wyraz pokory dla życia.
 
Wiersze Ireny Szypulskiej umieszczone w niniejszym almanachu zostały wybrane spośród wierszy spoza Jej autorskich tomików.   
 
 
 
 
19 Kwietnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Cieszyrad, Czesław,
Czech, Czechasz,
Czechoń, Leon,
Leontyna, Pafnucy,
Tymon, Werner,
Włodzimierz
Do końca roku zostało 257 dni.
KAMIENIE
kamienie
pamiętają
nieustannie
przemawiają


.....WWW.....
Stronę założono 31.01.2006r.
Licznik odwiedzin
2218975
Ostatnio opublikowane
DRODZY CZYTELNICY
Z wielką radością
przyjmę każdą informację
o wykorzystaniu moich tekstów.

Zainteresowanych
nowościami na stronie
chętnie powiadomię.