header image
Start arrow Biogram Ireny Szypulskiej
  Irena Szypulska (28.04.1951 – 26.08.2002)
 
Irena Szypulska z domu Wierbińska (bliźniacza siostra Walentyny Pawelec) urodziła się w Zalewszu nad Bugiem koło Kodnia.
Wiersze pisała od lat szkolnych. Zadebiutowała jako studentka w Akademii Rolniczej w Warszawie, w konkursie pt. „Moje pozanaukowe hobby”. Zaistniała w almanachu konkursowym pt. „Sztuka chodzenia” zorganizowanym przez „Radio dla Ciebie” w 1998 roku.  Była laureatką VIII Piastowskiej Biesiady Poetyckiej w 2001 roku. Wydała dwa tomiki wierszy. Pierwszy tomik pt. „A wiersz jest namiastką życia” wydała razem z córką – Małgorzatą Szypulską  w 2000 roku. Drugi tomik pt. „Miłość i cierpienie” wydała na kilka dni przed śmiercią.
Irena Szypulska była związana z Konfraternią Poetycką  „Biesiada” w Piastowie. Żyła jej sukcesami i troskami. W niej odnalazła spokój na poplątane chorobą życie.  
Irena Szypulska brała również udział w wielu konkursach kulinarnych. Wielokrotnie była w nich wyróżniana. Pracowała nad własną książkę kucharską.
Wychowała dwoje dzieci: Michała i Małgorzatę.  Swoje życie poświęciła rodzinie. Fascynowała ją muzyka, literatura i sztuka. Kochała naturę. Wychowana na wsi, poprzez pracę na swojej działce do ostatnich dni,  okazywała  dla niej wielki szacunek. Poezja Ireny Szypulskiej to wyraz pokory dla życia.
 
19 Października 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Fryda,
Pelagia, Pelagiusz,
Piotr, Siemowit,
Skarbimir, Toma,
Ziemowit
Do końca roku zostało 74 dni.
KAMIENIE
kamienie
pamiętają
nieustannie
przemawiają


.....WWW.....
Stronę założono 31.01.2006r.
Licznik odwiedzin
2564450
Ostatnio opublikowane
DRODZY CZYTELNICY
Z wielką radością
przyjmę każdą informację
o wykorzystaniu moich tekstów.

Zainteresowanych
nowościami na stronie
chętnie powiadomię.