header image
Start arrow Pawelec arrow OD PAWEŁKÓW DO PAWELCÓW
OD PAWEŁKÓW DO PAWELCÓW
Tak jak wspomniałam wcześniej nazwisko Pawelec było używane już w Przetyczy, skąd prawdopodobnie pochodził Albert Pawelec syn Pawła Pawełka.   Paweł Pawełek do Przetyczy przyszedł wraz z małżonką z Ostrowi Mazowieckiej.  
Znaleziony w „Genetece”  akt urodzenia Heleny Pawelec /1661/ córki Alberta  i Anny Pawelców z Cerekwi, akt urodzenia w 1701r. w Cerekwi Szymona Pawelca syna Szymona i Marianny oraz akt zgonu z 1733r. z Zatopolic  mówiący o śmierci wdowy Marianny Pawelcowej zachęciły mnie do napisania opowiadania, choćby dla potwierdzenia  legend o Pawelcach.

Image
1701r. – akt urodzenia w Cerekwi Szymona syna Szymona i Marianny

Image
1733r. – akt zgonu Marianny Pawelcowej w Zatopolicach

Na bazie tych trzech akt metrykalnych zaczęłam „tworzyć”  drzewo genealogiczne moich Pawelców. Zapewne zawiera ono wiele niedokładności, wynikłych z braku dokumentów, wiele błędów choćby  i z racji mojej ograniczonej wiedzy z dziedziny genealogii, ale im bardziej wgłębiałam się w uzyskiwane informacje, tym bardziej chciałam to opowiadanie napisać.
Na pewno nie będzie ono dziełem naukowym, ale chciałabym, aby było ono moim podziękowaniem za wszelką radość, jaką od rodziny Pawelców otrzymałam ja i moja własna rodzina.
21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.
KAMIENIE
kamienie
pamiętają
nieustannie
przemawiają


.....WWW.....
Stronę założono 31.01.2006r.
Licznik odwiedzin
2097957
Ostatnio opublikowane
DRODZY CZYTELNICY
Z wielką radością
przyjmę każdą informację
o wykorzystaniu moich tekstów.

Zainteresowanych
nowościami na stronie
chętnie powiadomię.